(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 00:26

3 MOTOS DEPORTIVAS (Nr 2419248)

3 MOTOS DEPORTIVAS

Marka i model:

SUZUKI GSXR, KAWASAKI Z750 Y YAMAHA XJ6

Waga w kg (łączna):

540.00

Budżet zlecenia [€]:

180

Dystans: 669.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, 28009, Hiszpania

18 mar 2018

Adres i termin dostawy

Algeciras, 11206, Hiszpania

18 mar 2018