3 motos triumph, desde el concesionario hasta la bodega macià batle (Nr 5994581)

3 motos triumph, desde el concesionario hasta la bodega macià batle

Marka i model:

3x TRIUMPH STREET TRIPLE

Waga w kg (łączna):

504

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 18.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Santa María Del Camino, Tequisquiapan, Querétaro, México

6 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.