3 paintings (Nr 5862035)

3 paintings

Długość [m]:

1.3

Szerokość [m]:

5

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Packaging suitable for painting

Budżet zlecenia [€]:

400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1245.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, København

Od 10 cze 2020 do 11 cze 2020


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa tematem, któremu należy poświęcić dużo zainteresowania, gdyż są to niejednokrotnie przedmioty o wielkiej wartości, czy to materialnej, czy uczuciowej.

            Żeby znaleźć tego rodzaju transport w serwisie Clicktrans, zaznacz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy pewność, że paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez przewoźnika. Kiedy potrzebujesz, aby firma transportowa spakowała płótno lub figurę, umieść taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także uzgodnić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Gdy chcesz sam opakować dzieło sztuki do przewozu, pamiętaj o kilku zasadniczych podpowiedziach. Folia stretch jest świetna do osłonięcia powierzchni przed zarysowaniami. Kiedy owijasz nią pejzaż, folia stretch nie może dotykać do pomalowanej powierzchni, dobrze jest przedtem zabezpieczyć dzieło w inną, nieklejącą dzianinę, na przykład w prześcieradło. Gdy starasz się przetransportować rzecz w pudełku lub kartonie, obowiązkowo wypełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami skrzyni. Warto do tego wziąć profesjonalne styropiany albo plastikowe wypełniacze, ale sprawdzą się również, pomięte skrawki papieru, na przykład czasopism. Najważniejsze jest, żeby pudło było raptem niedużo większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć poruszania się w obrębie skrzyni.

            Cena transportu obrazu często zdarza się, że jest zadziwiająco mała. Przeprowadzony w portalu Clicktrans przewóz pokaźnego malowidła na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za jedyne 100 zł.