3 pokojowe (Nr 6358200)

3 pokojowe

Waga w kg (łączna):

300

Dystans: 1.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lübeck

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lübeck

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym oraz pracochłonnym procesem, ale gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto zrobić eliminację posiadanych przedmiotów. Jak czegoś od wielu lat nie używamy lub gdy jest popsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się wytrzymałe pudła, które warto kupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo rozłożyć ciężar, np. rozdzielić segregatory na kilka pudeł, aby bez trudności było je przetransportować. Podpisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Spore meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Gdy mamy materiały chroniące, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy poosłaniać bardziej delikatne meble, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas możemy użyć koce, pościel i zakleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem mniejsze rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zlecając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne utrudnienia w dojeździe pod dom. Dodatkowo należy powiedzieć, jeśli pojawiają się wyjątkowe zasady dotyczące jakiś mebli.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której tysiące profesjonalnych firm transportowych świadczy swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i chronienie waszego dobytku.