(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 pokojowe mieszkanie (Nr 5526223)

3 pokojowe mieszkanie

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 4.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Zgorzelec

2 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Zgorzelec

11 sty 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym oraz czasochłonnym procesem, ale kiedy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie warto wykonać selekcję posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub kiedy jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się solidne pudła, które można kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać talerze na kilka kartonów, aby łatwiej było je przenieść. Podpisanie każdego pakunku uprości przy wypakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym lokalu. Duże meble warto rozmontować, żeby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jak posiadamy surowce chroniące, przykładowo jak folię strech, możemy owinąć bardziej wrażliwe meble, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i obkleić normalną taśmę samoprzylepną. Tymczasem niewielkie meble owińmy w ubrania czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zamawiając transport należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod lokal. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się specyficzne zasady odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz chronienie naszego dobytku.