(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3-pokojowe mieszkanie (Nr 5746266)

3-pokojowe mieszkanie

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

26 mar 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

28 mar 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym oraz czasochłonnym procesem, jednak kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych kłopotów.

            Na początek warto wykonać selekcję posiadanych rzeczy. Jeśli czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych rzeczy nadadzą się wytrzymałe kartony, które można zakupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo rozłożyć ciężar, np. porozdzielać naczynia na kilka kartonów, aby bez wysiłku było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy otwieraniu rzeczy i meblowaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy materiały izolujące, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej delikatne przedmioty, a gdy nie mamy folii, wówczas warto wziąć pledy, pościel i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem drobne rzeczy zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, lub utrudnienia w podjeździe pod lokal. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli występują wyjątkowe wymagania dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie twojego dobytku.