(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 pokojowe mieszkanie + garaz (Nr 5653195)

3 pokojowe mieszkanie +  garaz

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 566.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Møre Og Romsdal, Molde

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Vestfold, Tønsberg

16 lut 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i czasochłonnym procesem, jednak gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych problemów.

            W pierwszym etapie należy dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Gdy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub gdy jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się solidne kartony, które można kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na parę pakunków, aby bez wysiłku było je dźwigać. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Większe meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli mamy materiały zabezpieczające, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche rzeczy, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem niewielkie rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport warto poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w podjeździe pod lokal. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli występują nietypowe zasady odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której mnóstwo profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz osłanianie twojego majątku.