(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 pokojowe mieszkanie, kuchnia (Nr 4819368)

3 pokojowe mieszkanie, kuchnia

Waga w kg (łączna):

3000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

4

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

2

Dystans: 992.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hennef (Sieg)

18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

21 paź 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, jednak gdy optymalnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych problemów.

            Na początek należy dokonać eliminację posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od dawna nie używamy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych mebli nadadzą się wytrzymałe kartony, które warto zakupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać książki na parę pakunków, aby z łatwością było je przenieść. Podpisanie każdego pudła pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Gdy posiadamy surowce zabezpieczające, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej kruche meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem niepokaźne rzeczy owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod lokal. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli występują specjalne wymogi odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najciekawsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i chronienie waszego mienia.