(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 rowery (Nr 4719688)

3 rowery

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 598.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Przecieszyn

14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kąty Rybackie

16 sie 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.