(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 rowery (Nr 6295236)

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 108.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

4 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Gołe Łazy

5 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie , należy poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych kartonach czy też osłonić wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.