(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 rowery (Nr 6464458)

3 rowery

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 149.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Pełczyce

Od 24 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wolimierz

Od 25 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić papierem lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.