3 skrzynie (Nr 7948125)

3 skrzynie
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
3 skrzynie
120 x 75 x 120 cm
5115 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
5115 kg
Dystans
506 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Gończyce

10 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Człuchów

Od 8 paź 2021 do 8 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przewiezienia mniejszy towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia całej płaszczyzny, wtedy wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i inne samochody spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Warto również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać paczkę. Ważna bywa także informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją jest także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle palety, paczki, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.