(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 11:12

3 skutery

(Nr 2642884)
3 skutery

Marka i model:

suzuki, yamaha

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2125.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Marsylia, Francja

Od 2 maj 2018 do 19 maj 2018

Adres i termin dostawy

Stalowa Wola, Polska

Od 3 maj 2018 do 21 maj 2018