(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 10:03

3 Sprawne auta z 2 miejsc kolo PARYŻA

(Nr 2254902)
3 Sprawne auta z 2 miejsc kolo PARYŻA

Marka i model:

Ford S-max Renault Laguna III Toyota Verso

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

5100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1849.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Auneau-Bleury-Saint-Symphorien, 28700, Francja

Od 8 sty 2018 do 12 sty 2018

Adres i termin dostawy

Przemyśl, 37-700, Polska

Od 9 sty 2018 do 19 sty 2018