3 tony - worki luzem lub na paletach EUR lub przemysłowych (Nr 8042291)

3 tony - worki luzem lub na paletach EUR lub przemysłowych
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
3 tony - worki luzem lub na paletach EUR lub przemysłowych
120 x 80 x 140 cm
3000 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
1123 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Jastrowie

Od 18 paź 2021 do 26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Maldegem

Od 19 paź 2021 do 27 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej płaszczyzny, wtedy użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest pasujące. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i inne pojazdy spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Trzeba także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać paczkę. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem jest także termin realizacji transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.