(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-04-28 07:47

3 traktory duzy kontener

(Nr 2640180)
3 traktory duzy kontener

Długość [m]:

18

Szerokość [m]:

5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

24450.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1224.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki używane w transporcie niedużych pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są zapakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

    Struktura kontenera jest trwała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma stosowny ekwipunek, który ułatwia umocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki zwykle przewozi się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

    Wziętym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj używa się w przewozie surowców zapakowanych.

    Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – ich rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów używa się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w przewozie towarów ponadgabarytowych i ciężkich pakunków. Ten typ pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane boki i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” mają podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

    Cena przewozu kontenera jest zależna od wielkości oraz typu przewożonego towaru, odległości oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas transportu.

Adres i termin nadania

Rotterdam, Holandia

17 maj 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

20 maj 2018