(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 20:23

3 Vehiculos todotetreno 4x4, toyota land cruiser largo

(Nr 2644464)
3 Vehiculos todotetreno 4x4, toyota land cruiser largo

Marka i model:

Toyota land cruiser kdj120

Waga w kg (łączna):

1.90

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 4441.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dakar, Senegal

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny