(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-10-17 11:29

3 x Samochody osobowe z Lyonu do Bielska

(Nr 1264281)
3 x Samochody osobowe z Lyonu do Bielska

Marka i model:

VW Golf , Hyundai ix35

Waga w kg:

1800.00

Dystans: 1505.70 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Francja, Lyon

Od 17 paź 2016 do 20 paź 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała, 43-300

Termin elastyczny