(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-31 17:03

3 X Smart

(Nr 2249097)
3 X Smart

Marka i model:

Smart X 3

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1057.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Aichach, 86551, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Helsingborg, Szwecja

Termin elastyczny