30 (Nr 6042485)

30

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

5

Wysokość [m]:

2.00

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3951.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Backnang

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Los Llanos

16 sie 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie stosowane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są popakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica bywa również umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest trwała, co umożliwia wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy sprzęt, który umożliwia przymocowywanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery najczęściej przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te przeważnie stosuje się w przewozie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników wykorzystuje się do przewożenia surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w transporcie pakunków olbrzymich i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i wieko górne. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz rodzaju przewożonego towaru, odległości oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi wykonać podczas transportu.