(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

30 x KTM Enduro (Nr 4644169)

30 x KTM Enduro

Marka i model:

KTM Enduromotorräder 30 Stück

Waga w kg (łączna):

4500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2160.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Furth

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Tunezja, Medenine, ميدون

19 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.