(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

300 worków po ok. 25 kilo każdy (Nr 5346166)

Długość [m]:

4.0

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

1.80

Waga w kg (łączna):

6000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Ładunek - ok. 240 worków po ok. 25kg/worek pe. Ładunek zawiera PVC do granulacji.

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1176.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Bitburg

Od 12 lis 2019 do 18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Myślenice

Od 26 lis 2019 do 28 lis 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z dużej przestrzeni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar przewyższa 3,5 tony oraz pozostałe maszyny spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki powinien być przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Wypada również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, trzeba opisać ładunek. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być także termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle palety, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.