(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

35 paczek z panelami i może inne paczki (Nr 5243022)

35 paczek z panelami i może inne paczki

Długość [m]:

170

Szerokość [m]:

40

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Kartony

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2091.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Antoniew

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, South Lanarkshire, Biggar

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania mały towar, który nie wymaga skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej przestrzeni, wówczas wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i inne pojazdy spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Wypada także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Kluczowa jest również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją jest także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.