(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

35 rolek (Nr 7290634)

Długość [m]:

460

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 283.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Rąbień

Od 24 sty 2021 do 25 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Skoczów

25 sty 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przewiezienia mały towar, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia dużej powierzchni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 tony i inne maszyny spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – waga i gabaryty. Warto również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać pakunek. Kluczowa jest także informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być także termin wykonania transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.