350 -500 bici (Nr 7278871)

350 -500 bici

Waga w kg (łączna):

3500

Dystans: 23.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, San Pedro Alcántara

4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Estepona

4 cze 2021


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła bądź nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy roweru najlepiej ulokować w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy osłonić makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.