(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3x Peugeot 3008 Włochy-Polska (Nr 6270836)

3x Peugeot 3008 Włochy-Polska

Marka i model:

Peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

3900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1813.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Caserta

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.