(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3x TOYOTA (Nr 6032342)

3x TOYOTA

Marka i model:

2x Toyota auris kombi, Toyota RAV 4

Waga w kg (łączna):

4050

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 564.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Mościska

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.