(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-08 20:19

3xauto osobowe

(Nr 2365448)
3xauto osobowe

Marka i model:

Alfa Giulietta,VW Passat,Audi A4

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 718.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Køge, 4600, Dania

Od 26 lut 2018 do 30 mar 2018

Adres i termin dostawy

Kamienna Góra, Polska

Od 27 lut 2018 do 31 mar 2018