(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 (Nr 5207358)

4

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 1497.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

20 mar 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Hauts-De-France, Roubaix

27 mar 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też zakupić właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie ułożyć w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.