(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 (Nr 5221082)

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 1357.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Flevoland, Sint Jacobiparochie

8 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Milanów

11 paź 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru najlepiej ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić fragmentami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się osłonić makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.