(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 (Nr 5751794)

4

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 2205.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

19 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Arrecife

20 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania czy też nabyć stosowny karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.