4 (Nr 6026233)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

2.85

Waga w kg (łączna):

3500

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Dwa kontenery budowlane zdjęcia pod linkiem https://allegro.pl/oferta/kontener-socjalny-biuro-producent-mozal-9123035923

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1603.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 20 maj 2020 do 21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Värmlands Län, Karlstad

Termin elastyczny


Transport pełną ciężarówką

            Przewóz towaru zamawiany na pełen pojazd ciężarowy, przyciąga w głównej mierze zakłady pracy. Często zdarza się, że z przewozu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które właśnie zmieniają miejsce pobytu. Warto przed zamówieniem takiego transportu zdiagnozować kilka decydujących formalności.

            Po pierwsze, ustalamy sposób załadunku jak i rozładunku przetransportowanych rzeczy. Jeśli jest on umiejscowiony na paletach, to nasuwa się pytanie czy dysponujemy sprzętem takim jak wózki widłowe mogące dźwignąć jego wagę zarówno w lokalizacji załadunku oraz w lokalizacji wyładunku. W przypadku niedużych przedmiotów czy też ładunków sypkich, należałoby określić, czy potrzebna jest górna osłona i czy do przewozu wystarczy odkryta przyczepa. Jeżeli zamierzamy przetransportować płody rolne, towary spożywcze, to może okazać się przydatne skorzystanie z samochodu-chłodni. Nie zapominajmy, że przewóz produktów łatwopalnych i niebezpiecznych nakazuje posiadanie adekwatnych certyfikatów, oprócz tego w transporcie zagranicznym, przy przekroczeniu wyznaczonego ciężaru ładunku, w kilku krajach powinno się liczyć z dodatkowymi opłatami.

            Po doprecyzowaniu swoich warunków, najczęściej można zlokalizować przewoźnika na giełdzie transportowej, takiej jak portal Clicktrans. Albowiem ogłoszenia na niej publikowane, docierają do setek różnych firm, które posiadają potrzebną gamę aut dostosowanych do przewozu różnorodnych paczek, a olbrzymia konkurencja umożliwia osiągnięcie korzystnych cen.