4 (Nr 6063581)

4

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 217.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

8 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

9 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle trzeba osłonić gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.