(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 (Nr 6515739)

4

Waga w kg (łączna):

28

Dystans: 313.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 8 paź 2020 do 13 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Alcúdia

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.