4 (Nr 7132941)

4

Waga w kg (łączna):

70

Dystans: 1821.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

16 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Centre-Val De Loire, Tours

Od 18 sie 2021 do 5 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła bądź zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej osadzić w odrębnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.