(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4.5 metra wiosłowa (Nr 2128182)

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

0.55

Waga w kg (łączna):

100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 661.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Lipno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Korczyna

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” figuruje wiele różnych łajb żeglujących. Rozpoczynając od niewielkich, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy przewozie łodzi motorowych, przede wszystkim tych mających większe gabaryty, fundamentalną sprawą jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi wiedzieć czy ciężar przekroczy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, przewoźnik musi mieć w busie aparat typu: viaBox.

W trakcie przewozu motorówki - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrą praktyką jest wynieść jak największą ilość przedmiotów ruchomych, a te których nie można usunąć przymocować w taki sposób, aby się nie ruszały. Warto posiadać świadomość, że przedmioty ruchome potrafią zniszczyć żaglówkę w jakimś stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu zazwyczaj uzależniony jest od wagi, gabarytów i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. W przypadku, kiedy samemu nie możemy przewieźć jacht, polecamy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w parę sekund wieść zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przejrzą wypisany transport oraz przedstawią swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu ma się wgląd do dużej liczby ofert różnych firm transportowych. Czym skrupulatniej będzie nakreślony transport, tym bardziej dopasowana będzie podana cena takiego przewozu.

Na przykład, cena dla kajaka znajduje się w widełkach 0,3-0,5 zł/km. Cena motorówki śr. gabarytu, najczęściej rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt sporego jachtu - to zazwyczaj zakres 2,5-3 zł/km.