(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 bicicetas, alforjas y remolque bici (Nr 4642165)

4 bicicetas, alforjas y remolque bici

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 2310.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

13 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania albo zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.