(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 bicicletas (Nr 4925114)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

50.00

Dystans: 629.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 25 paź 2019 do 26 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła czy też nabyć stosowny karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru warto ułożyć w osobnych, małych kartonach czy też osłonić kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.