4 bicicletas (Nr 5503794)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 245.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

27 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

29 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania czy też zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.