(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 bicicletas (Nr 5735626)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

56

Dystans: 2800.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Hordaland, Paradis

20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Hondarribia

27 cze 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo zakupić taki karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców zabezpieczających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.