4 bicicletas (Nr 5801630)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 1046.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Getxo

22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, San Roque

14 sie 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu czy też kupić właściwy karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.