(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 bicicletas (Nr 5925868)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

90

Dystans: 385.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

5 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć stosowny karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców ochraniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.