4 bicicletas (Nr 6063566)

4 bicicletas

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 217.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

8 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

2 wrz 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła bądź zakupić stosowny karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru najlepiej osadzić w osobnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.