4 bicycles (Nr 6490379)

4 bicycles

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 310.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

11 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kornwalia, Penzance

11 paź 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić papierem bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.