(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

4 cajas (Nr 4780020)

4 cajas

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

en carton

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3647.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

3 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

30 kwi 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej przestrzeni, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przekracza 3,5 t. i inne maszyny spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka oraz furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – waga i rozmiar. Trzeba również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Istotna bywa również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy również załadunek oraz rozładunek. Kluczowy jest także czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.