4 E-bikes (Nr 6683993)

4 E-bikes

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 2457.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Gatwick

13 mar 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Tanger-Tetuan-Al Husajma, Tangier

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła lub nabyć pasujący karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu dobrze będzie umieścić w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.