4 Fahrräder (Nr 5529739)

4 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

80

Dystans: 1898.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg

Od 1 maj 2020 do 4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Bucharest, Bukareszt

Od 5 maj 2020 do 6 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru warto osadzić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.