4 Fahrräder (Nr 5924890)

4 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 1416.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Marsylia

19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Drezno

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle trzeba osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów osłaniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.