4 Fahrräder (E-Bikes) (Nr 5873994)

4 Fahrräder (E-Bikes)

Waga w kg (łączna):

150

Dystans: 1459.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Saint-Tropez

27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Brake

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź kupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto osadzić w odrębnych, małych kartonach lub osłonić wycinkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów chroniących jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.