(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

4 kola z golfa 6 i jeden telewizor (Nr 5601875)

4 kola z golfa 6 i jeden telewizor

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

05

Wysokość [m]:

05

Waga w kg (łączna):

100

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 820.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Herne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Nowa Ruda

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których waga przewyższa 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – waga i gabaryty. Należy również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, trzeba opisać paczkę. Ważna jest także informacja w sprawie usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją jest również termin wykonania usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj palety, paczki, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.